191 1400x740 - هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر با ۲ روش حضوری و غیرحضوری

هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر با ۲ روش حضوری و غیرحضوری

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران گفت: هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر ماه شروع و به دو شیوه حضوری و غیرحضوی انجام می‌شود.

آغاز هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش‌آموزان پایه نهم: هدایت تحصیلی امسال به نسبت سال‌های گذشته تغییری نکرده است و تمام فرآیندها براساس شیوه‌نامه هدایت تحصیلی ابلاغ شده از سوی وزارت آموزش و پرورش انجام شد.

وی افزود: بخشی از فرایند هدایت تحصیلی، فعالیت‌های مشاوره‌ای است که قبل از کرونا در مدارس به شیوه غیرحضوری انجام شد یعنی دانش‌آموزان با مراجعه به سایت همگام به آزمون‌های مشاوره‌ای پاسخ دادند، فرآیندهای مشاوره‌ای تا فروردین ماه انجام و در سامانه بارگذاری شد. بخش دیگر از روند هدایت تحصیلی مربوط به سوابق تحصیلی دانش‌آموزان است که نمرات پایه هفتم و هشتم را در سالهای گذشته کسب کرده‌اند و با گرفتن کارنامه پایه نهم و نمرات دروس هدف برای هر رشته، فرآیند هدایت تحصیلی تکمیل خواهد شد.

192 446x400 - هدایت تحصیلی دانش‌آموزان پایه نهم از نیمه تیر با ۲ روش حضوری و غیرحضوری

دُری با اشاره به اینکه بخش مهمی از هدایت تحصیلی اطلاع‌رسانی و آگاهی‌دهی به والدین است، متذکر شد: این کار توسط مدارس انجام می‌شد اما از اسفند ماه که دانش‌آموزان را در اختیار نداشتیم مدارس علاوه بر آموزش دروس در بستر شاد و فضای مجازی درباره هدایت تحصیلی دانش‌آموزان نیز اطلاع رسانی کردند. با شروع فرآیند هدایت تحصیلی از نیمه تیر ماه، مشاوران و عوامل موثر در مدارس حاضر خواهند شد و در کنار دانش‌آموزان برای ارائه خدمات مشاوره‌ای حضور دارند البته حضور دانش‌آموزان اجباری نیست و با توجه به پروتکل‌های وزارت بهداشت اصل برای ما سلامت دانش‌آموزان و فاصله‌گذاری اجتماعی است؛ بر همین اساس خدمات مشاوران مدارس برای هدایت تحصیلی به‌صورت حضوری و غیرحضوری است به هر حال همکاران ما در مدارس هستند و اطلاع‌رسانی درباره هدایت تحصیلی انجام می‌شود اما دانش‌آموزان اگر تمایل داشتند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به مدرسه خواهند رفت.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهر تهران درباره گرایش بالای دانش‌آموزان به رشته تجربی گفت: باید تلاش کنیم تا اطلاعات خانواده‌ها را بالا ببریم، انتخاب اصلی با خانواده‌ها است اما ما باید با اعداد و ارقام به آنها بگوییم که در شاخه نظری تعداد داوطلبان رشته تجربی بسیار زیاد است ضمن اینکه دانش‌آموز می‌تواند هنگام کنکور در رشته تجربی شرکت کند و حتماً نیازی نیست که رشته تحصیلی او تجربی باشد. ظرفیت آموزش و پرورش با توجه به امکانات موجود برای پذیرش تمام متقاضیان رشته تجربی محدود است البته هدف اصلی ما ارائه مشاوره به دانش‌آموزان است تا آنها خودشان انتخاب کنند بنابراین وقتی توضیحات را می‌شنوند یا مجاب شده یا مسیر خود را اداره خواهند داد.

وی تصریح کرد: اگر دانش‌آموزی برای ورود به یک رشته خاص نمره نیاورده باشد، می‌تواند مجدد در آزمون تغییر رشته شرکت کند.

منبع: tasnimnews.com

تاریخ: ۹ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *