351 1 1400x740 - نحوه حضور ورودی‌های جدید در دانشگاه

نحوه حضور ورودی‌های جدید در دانشگاه

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم در آستانه ورود دانشجویان نو به دانشگاه‌ها از تدبیر این وزارتخانه برای ورودی‌های جدید خبر داد.

محمدرضا آهنچیان در آستانه ورود دانشجویان جدیدالورود به دانشگاه‌ها گفت: امسال کرونا آموزش عالی در جهان و ایران را تحت شعاع خود قرار داد با حفظ یک قاعده جدی و اینکه سلامتی دانشجویان و جامعه دانشگاهی حفظ شود، وزارت علوم تصمیمات خود در این حوزه را چنیدن بار مرور کرد.

وی ادامه داد: یک ویژگی که کرونا برای آموزش عالی ایجاد کرد، هدایت بیشتر وزارت علوم به سمت عدم تمرکز بود، دلیل آن نیز این است که استان‌های کشور وضعیت یکسانی در ارتباط با کرونا ندارند، حتی وزارت علوم اگر می خواست نیز نمی‌توانست یک تصمیم واحد برای تمام دانشگاه‌ها بگیرد.

مدیر کل برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم ادامه داد: چون برخی استان‌ها وضعیت سفید داشته و برخی دیگر وضعیتی جز آن داشتند، برای همین وزارت علوم از روسای دانشگاه‌ها خواست براساس اقتضائات استانی، شرایط شهرستان و ویژگی و امکانات دانشگاه در ارتباط با دانشجویان ورودی سال‌های قبل یا دانشجویان نو ورود ۹۹  تصمیم‌گیری کنند.

وی ادامه داد: اما یک قاعده کلی هم وجود دارد به دلیل اینکه نو ورودی‌ها تقریبا ۱۲ سال زحمات‌شان جهت یافته به سمت ورود به دانشگاه بوده، دیگر اینکه بگوییم لطفا در خانه بنشینید و آموزش را شروع کنید، شاید خیلی حس دانشجو بودن به آنها دست ندهد برای همین تدبیر وزارت علوم این شد که با اولویت ورود دانشجویان نو ورود به دانشگاه‌ها از روسای دانشگاه‌ها درخواست شده است همه پروتکل‌های بهداشتی در حوزه خوابگاه و سلف سرویس‌ها و همچنین پیش زمینه‌ها و تمهیدات  لازم، مخصوصا برای نو ورودی‌هایی که در شهر محل سکونت خود مشغول به تحصیل نخواهند شد، رعایت شود تا این  دانشجوهای جدید بتوانند دوره‌ای را در فضای دانشگاه قرار گیرند.

آهنچیان افزود: اما تصمیم‌گیری درباره اینکه دانشجویان نو ورود چند هفته می توانند در دانشگاه حضور داشته باشند، برعهده رئیس هر دانشگاه و تصمیم داخلی دانشگاه است.

وی یادآورشد: اما این نوید را به دانشجویان نو ورود دانشگاه‌ها می‌دهم که به احتمال خیلی زیاد اگر شرایط کرونایی بحرانی نشود در برخی استان‌ها، حتما این نو ورودی‌ها، دانشگاه را در نیمسال اول سال تحصیلی تجربه خواهند کرد.

 

منبع: www.asriran.com

تاریخ: ۲۰ مهرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *