110 1 - فقط امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است

فقط امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است

سخنگوی آموزش‌ و ‌پرورش شهر تهران گفت: در پایه نهم که دانش‌آموزان بحث انتخاب رشته را دارند و پایه دوازدهم که موضوع امتحان نهایی و گرفتن دیپلم است، مقرر شد آزمون‌ها به شکل حضوری برگزار شود.

برنامه ما از اول مشخص بود و همان را اعلام و پیگیری کردیم که آموزش‌ها به شکل غیر رسمی و غیر حضوری تا زمان امتحانات ادامه پیدا کند البته در بسیاری از مدارس شهر تهران، آموزش‌ها بسیار فراتر از اپلیکیشن شاد پیشرفت و بسیاری از معلمان به صورت آنلاین از طریق ابزارهای دیگری که در اختیار داشتند، این کار را انجام دادند و آموزش‌ها را رها نکردند.

در خصوص امتحانات، روال ما کاملاً مشخص بود و در پایه نهم که دانش‌آموزان بحث انتخاب رشته را دارند و پایه دوازدهم که موضوع امتحان نهایی و گرفتن دیپلم است، مقرر شد آزمون‌ها به شکل حضوری برگزار شود.

درباره اپلیکیشن «شاد» و آن دسته از دانش‌آموزانی که به هر دلیل دسترسی به آن را نداشتند یعنی ابزار تکنولوژی و امکانات مخابراتی در دسترس آنها نبود، اعلام کردیم دانش‌آموزان حضور پیدا کنند و رفع اشکال صورت گیرد تا برای امتحانات آماده شوند.

وی خاطرنشان کرد: از اول اسفند با پدیده‌ای مواجه شدیم که موجب تعطیلی مدارس شده و راهکاری که برای رفع این مشکل و عدم دسترسی به دانش‌آموزان ارائه شد، استفاده از آموزش‌های تلویزیونی و مجازی بود.

با آزمون و خطا با روش آموزش الکترونیکی پیش رفتیم اما قصه اصلی ما مربوط به دانش‌آموزانی بود که دسترسی به اینترنت و فضای اپلیکیشن «شاد» نداشتند و تلاش کردیم برای این دانش‌آموزان، آموزش حضوری داشته باشیم.

وی درباره اینترنتی که وزارت ارتباطات برای بچه‌ها اختصاص داده است، گفت: فکر می‌کنم اپلکیشن «شاد» به گونه‌ای نیست که میزان مصرف اینترنت دانش‌آموزانی را دچار مشکل کند و یا نیاز به حجم بالایی از اینترنت داشته باشد. برای آموزش‌ها هم کافی است دانش آموز یک ساعت در روز وارد شبکه شاد شود و بعد از برگزاری آزمون بیرون بیاید.

111 1 756x400 - فقط امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم حضوری است

وی یادآوری کرد: ما نام حضور دانش‌آموز را در مدرسه، بازگشایی مدارس می‌گذاریم، اما همه مدارس را باز نکردیم بلکه برای رفع اشکال بود و در دو پایه نهم و دوازدهم باید در امتحانات حضوری شرکت کنند.

ثبت‌نام سال آینده نیز فقط برای پایه اول ابتدایی که سنجش سلامت دارند، صورت می‌گیرد یعنی ثبت‌نام سایر مقاطع تحصیلی بعد از گذران امسال به صورت خودکار در همان‌ مدرسه انجام می‌شود و نیازی به حضور دانش‌آموز نیست.

وی درباره بعضی صحبت‌ها در مورد بازگشایی مدارس توضیح داد: آماده‌سازی نسبی باید برای دانش‌آموزانی که نیاز به آموزش حضوری داشتند و از راه مجازی نتوانستند مرتبط شوند،‌ انجام می‌شد؛ یعنی تمام این مقدمات برای این کار فراهم شد و فقط برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل بود.

 

منبع: www.farsnews.ir

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *