280 1400x740 - فاصله‌گذاری اجتماعی کنکور ۹۹ افزایش یافت

فاصله‌گذاری اجتماعی کنکور ۹۹ افزایش یافت

منصور غلامی در حاشیه مراسم رونمایی از کتاب دانشنامه آزادگان که در پژوهشکده دانشنامه‌نگاری برگزار شد، گفت: بحث فاصله گذاری تعدیل و ظرفیت فاصله‌گذاری اجتماعی صندلی‌ها افزایش یافت.

وی اظهار کرد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پذیرفت که فاصله گذاری صندلی‌ها از یک متر و ۶۰ سانتی متر به یک متر و ۸۰ سانتی متر افزایش یابد.

وزیر علوم افزود: با توجه به اینکه داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد رضایت ۹۱ درصدی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشتند، مقرر شد فاصله گذاری توافق شده یک متر و ۸۰ سانتی متر اعمال شود.

وی همچنین درباره ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری ۹۹ خاطرنشان کرد: ظرفیت پذیرش کنکور سراسری ۹۹ مانند سال گذشته خواهد بود، اما مهمترین اشکال عده‌ای که پشت کنکور می‌مانند، متراکم شدن در علوم تجربی است.

وزیر علوم افزود: ظرفیت رشته‌های علوم تجربی به اندازه تعداد داوطلبان نیست، اما در سایر گروه‌های آموزشی هر داوطلبی که حداقل نمره را کسب کند، پذیرفته می‌شود.

غلامی با تاکید دوباره بر ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها ادامه داد: افرادی که به هر دلیلی نمی‌توانند و نمی‌خواهند در کنکور سراسری شرکت کنند، برای ثبت نام در پذیرش بدون آزمون به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

غلامی تاکید کرد: پذیرش بدون آزمون، اکثر دانشگاه‌های شهرستان‌ها را شامل می‌شود و بدون شرکت در آزمون، می‌توانند انتخاب رشته کنند.

کنکور سراسری از ۲۹ مرداد تا اول شهریور ماه برگزار می‌شود.

منبع: www.imna.ir

تاریخ: ۲۵ مردادماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *