217 - شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان کنکورهای ۹۹ از اوایل آبان

شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان کنکورهای ۹۹ از اوایل آبان

ابراهیم خدایی درباره زمان اعلام نتایج آزمون‌های سال ۹۹، اظهار داشت: بازه زمانی اعلام نتایج هم به دلیل برگزاری با تعویق آزمون‌ها، کمی تغییر کرده است.

وی به سایر فرآیندهای پذیرش داوطلبان در کنکورها اشاره و خاطرنشان کرد: برخی دانشگاه‌ها مانند فرهنگیان مصاحبه، امتحانات عملی از جمله در تربیت بدنی و پروژه دارند که در حال بازبینی این فرایندها هستیم تا بیشتر از یک ماه تاخیر در اعلام نتایج نهایی نداشته باشیم.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: بنابراین، کلیت ورودی دانشگاه‌ها برای شروع سال تحصیلی آینده، اوایل آبان ماه خواهد بود.

220 756x400 - شروع به تحصیل پذیرفته‌شدگان کنکورهای ۹۹ از اوایل آبان

خدایی درباره برگزار شدن آزمون‌های ۹۹ گفت: اگر نتوانیم آزمون‌های سراسری، کارشناسی ارشد و دکتری را برگزار کنیم ورودی به دانشگاه هم نخواهیم داشت و داوطلبان کنکوری از این مسأله آسیب می‌بینند.

معاون وزیر علوم افزود: اگر هم وقفه‌ای در پذیرش ایجاد شود لزوماً ظرفیت‌های پذیرش هم ۲ برابر نمی‌شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین درباره ظرفیت‌های پذیرش، به این نکته اشاره کرد که وزارت علوم سیاستی مبنی بر کاهش ظرفیت‌ها ندارد البته ظرفیت‌ها هنوز نهایی نشده است اما هر دانشگاه بر اساس امکانات و وضعیت خود، ظرفیت را اعلام می‌کند.

برخی نگرانی‌ها در خصوص امکان ابتلای داوطلبان به کرونا در جلسه کنکور وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور این اطمینان خاطر را داده است که پروتکل‌های بهداشتی را در تمام حوزه‌های کنکور سخت تر از دستورالعمل بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا اعمال می‌کند.

بر این اساس، داوطلبان دکتری ۹۹ حدود ۲ هفته دیگر در جلسه کنکور شرکت می‌کنند و بر اساس اعلام سازمان سنجش، دستورالعمل‌های بهداشتی برای اطلاع رسانی بیشتر داوطبان قبل از برگزاری آزمون منتشر می‌شود.

همچنین داوطلبانی که نگران تغییر حوزه کنکور خود هستند، می‌توانند درخواست خود را به صورت کتبی به باجه‌های رفع نقص که ۳ تا ۴ روز قبل از برگزاری آزمون فعال می‌شود، تحویل دهند. این موارد جمع آوری و بسته به تعداد درخواست تصمیم‌گیری خواهد شد.

آزمون دکتری روز پنج شنبه ۲۶ تیرماه، آزمون کارشناسی ارشد روزهای پنج شنبه و جمعه دوم و سوم مردادماه، کنکور سراسری روزهای پنج‌شنبه و جمعه ۳۰ و ۳۱ مرداد و  آزمون‌های کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته به‌شکل همزمان روز جمعه ۱۴ شهریورماه برگزار می‌شود.

 

منبع: irna.ir

تاریخ: ۱۷ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *