222 1400x740 - رونمایی از جدیدترین «فرهنگنامه کودک و نوجوانان» همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

رونمایی از جدیدترین «فرهنگنامه کودک و نوجوانان» همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

مراسم رونمایی از جلد نوزدهم «فرهنگنامه کودک و نوجوانان» همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

نشست رونمایی از جدیدترین فرهنگنامه کودک و نوجوان به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، ساعت ۱۹:۰۰ روز چهارشنبه (۱۸ تیرماه) با سخنرانی نصرالله افاضل و علیرضا میرفخرایی به صورت آنلاین توسط اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران و با همکاری شورای کتاب کودک در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌شود.

61675048 - رونمایی از جدیدترین «فرهنگنامه کودک و نوجوانان» همزمان با روز ملی ادبیات کودک و نوجوان

این رونمایی آنلاین به صورت زنده در اینستاگرام اندیشگاه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به آدرس: andishgah.nlai پخش می‌شود.

روز کتاب کودک و نوجوان  فرصت مناسبی جهت آشنا کردن کودکان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگانی کودکان است. ۱۸ تیرماه به عنوان روز رسمی ادبیات کودک و نوجوان در کشور اعلام شده است. روزی که مقارن با روز درگذشت مهدی آذریزدی نویسنده و بازنویس در سال ۱۳۸۸ است.

«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب»، «قصه‌های تازه از کتاب‌های کهن»، «گربه‌ ناقلا»، «گربه‌ تنبل»، «مثنوی» (برای بچه‌ها)، «مجموعه‌ قصه‌های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است. زنده‌یاد آذریزدی که او را پرتیراژترین نویسنده‌ تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران می‌دانند، در مجموع، بیش از ۲۰ عنوان کتاب برای بچه‌ها نوشته است.

 

منبع: bna.ir

تاریخ: ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *