68 - راه‌اندازی سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی مدارس و حذف مراجعه حضوری

راه‌اندازی سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی مدارس و حذف مراجعه حضوری

را‌ه‌اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام مدارس در دستور کار بود که به دلیل شرایط موجود به تعویق افتاد.

زهرا مظفر مدیرکل اداره ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات، درباره ضوابط ثبت نام دانش‌آموزان برای سال تحصیلی آینده بیان کرد: ثبت نام دانش‌آموزان اول ابتدایی که از اول خرداد آغاز شده است همچنین برای دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم هم از تیر این فرآیند انجام خواهد شد و اتمام زمان ثبت نام هم مرداد خواهد بود.

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط موجود و بیماری کرونا به مدارس تاکید کردیم تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نوبت‌دهی به خانواده‌ها برای ثبت نام دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشند، دانش‌آموزان میان پایه هم اگر قصد تغییر مدرسه را نداشته باشند به طور خودکار از سوی مدرسه برای سال آینده ثبت نام خواهند شد و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

مدیرکل اداره ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چرا سامانه ثبت‌نام الکترونیکی برای ثبت نام راه‌اندازی نمی‌شود، بیان کرد: قرار بر این بود تا سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی مدارس راه‌اندازی شود تا روند نام نویسی به طور غیرحضوری انجام شود اما به دلیل راه اندازی شبکه شاد و اینکه بخش عمده تمرکز بخش فناوری اطلاعات وزارتخانه روی این موضوع است، کار راه اندازی سامانه جامع الکترونیکی ثبت نام به تعویق افتاد.

مظفر اضافه کرد: اگر حتی این سامانه برای فصل ثبت نام امسال راه اندازی نشود پیگیر آن هستیم تا سامانه برای سال‌های آتی قابل دسترسی باشد و مراجعه حضوری به حداقل برسد.

73 756x400 - راه‌اندازی سامانه جامع ثبت نام الکترونیکی مدارس و حذف مراجعه حضوری

مشکل تعیین مرز جغرافیایی رفع می‌شود؟

وی درباره تعیین محدوده ثبت نام برای ثبت نام دانش‌آموزان عنوان کرد: در شهرهای بزرگ نظیر تهران محدوده جغرافیایی برای نام نویسی دانش‌آموزان در مدارس تعیین شده است و با توجه به بعد مسافت چاره‌ای به جز این کار نداریم و دانش‌آموزان باید براساس محدوده محل سکونت در مدارس ثبت نام کنند. چنانچه دانش‌آموزی یک بلوار یا خیابان با محدوده جغرافیایی فاصله داشته باشد با توجه به آیین‌نامه اجرایی ستاد ثبت‌نام می‌توانند با مراجعه به ستاد ثبت نام و تائیدیه آن برای نام نویسی در مدرسه اقدام کنند.

مدیرکل اداره ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات تاکید کرد: البته این شرایط صرفا برای دانش‌آموزانی است که با مدرسه خارج از محدوده فاصله بسیار کمی داشته باشند؛ به عنوان مثال مناطق ۲ و ۹ تهران با یک اتوبان جدا می‌شود و مرزبندی مدارس با یک اتوبان جدا می‌شود.

 

منبع: www.pana.ir

  1. مرجان شاهین زاده گفت:

    درود فراوان بر یاران و یاوران «یاوری»
    سپاس از دغدغه و تلاش تان
    سپاس از همراهی و همدلی تان
    بیا بیاموزیم از پنجره «بیابیاموزیم»

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *