301 1400x740 - حاجی میرزایی: گرفتن تعهد از خانواده‌ها غیرقانونی است

حاجی میرزایی: گرفتن تعهد از خانواده‌ها غیرقانونی است

محسن حاجی میرزایی با اشاره به اینکه هیچ مدرسه‌ای حق گرفتن تعهد از خانواده‌ها را ندارد، اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای است و مدیران، معلمان و خانواده‌ها باید با هم همکاری و مشارکت داشته باشند تا فعالیت‌های آموزشی آغاز و استمرار یابد.

محسن حاجی میرزایی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه سلامت دانش ‌آموزان به عنوان یک دغدغه مهم آموزش و پرورش است، اظهار کرد: براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت، مدارس را باز خواهیم کرد.

وی از آمادگی تمام مدارس برای بازگشایی خبر داد و بر رعایت فاصله یک متر، زدن ماسک، کاهش ساعت کلاس درس به ۳۵ دقیقه تاکید کرد.

وزیر آموزش و پرورش به خانواده‌ها توصیه کرد به مدرسه بروند و با در جریان قرار گرفتن وضعیت مدرسه، نگرانی خود را برطرف کنند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه دانش‌آموزانی که بیماری زمینه‌ای دارند یا اگر در خانواده فردی کرونا گرفته یا علائم کرونا دارند، نباید به مدرسه بروند، اظهار کرد: در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته گذشته با مدیران آموزش و پرورش جلسه داشتیم و تمام نکات لازم را به آنها اعلام کردیم؛ مسئولان وزارت بهداشت گفته‌اند در همه مناطق سخت‌ترین پروتکل‌ها را رعایت کنید و این موارد ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه باید با کرونا زندگی کنیم و نمی‌توانیم در خانه بنشینیم تا کرونا تمام شود، افزود: امسال نظارت معنای دقیق‌تر دارد و به تمام سطوح این نظارت را اعمال کردیم؛ انجمن اولیا و مربیان، والدین، مدیر و همه باید نظارت کنند تا سال ایمن را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: مدارس از روز شنبه ۱۵ شهریور باز است اما اختیار داده شده است که متناسب با شرایط توسط مدارس اقدام شود؛ با اولیا کاملا مدارا می‌کنیم و تمام حساسیت را رعایت می‌کنیم. مدیران در محدوده پروتکل می‌توانند تصمیم‌گیری کنند و خانواده را در تصمیم گیری مشارکت دادیم.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا بچه‌های شما و سایر وزرا به مدرسه می‌روند یا معلم به خانه‌شان می‌آیند؟»، گفت: فکر می‌کنم حداقل دیانت اقتضا می‌کند، اگر برای بچه‌های خودمان تصمیم می‌گیریم، همین باشد؛ بچه‌های مردم با بچه‌های خودم فرقی ندارند.

وی درباره تحصیل دانش‌آموزان استثنایی، ادامه داد: کلاس‌های این دانش‌آموزان محدودتر است و پروتکل خاصی دارد که سازمان آموزش و پرورش استثنایی انجام می‌دهد؛ لازم باشد معلمان به منازلشان می‌روند و اگر منع حضور نداشته باشند، امکان حضور در مدرسه را فراهم می‌کنیم.

حاجی میرزایی با اشاره به اینکه هیچ مدرسه‌ای حق گرفتن تعهد از خانواده‌ها را ندارد، اظهار کرد: امسال سال ویژه‌ای است و مدیران، معلمان و خانواده‌ها باید با هم همکاری و مشارکت داشته باشند تا فعالیت‌های آموزشی آغاز و استمرار یابد.

 

منبع: www.ana.press/fa

تاریخ: ۱۵ شهریورماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *