254 - تاثیر کرونا بر حضور ۱۰ میلیون دانش‌آموز در مدارس دنیا

تاثیر کرونا بر حضور ۱۰ میلیون دانش‌آموز در مدارس دنیا

کارشناسان در یک مطالعه جدید پیش‌بینی کرده‌اند که ۱۰ میلیون دانش‌آموز در سراسر جهان به دلیل همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ هرگز به مدرسه بازنخواهند گشت.

با تعطیل شدن کلاس‌های درس به منظور مهار شیوع کرونا ویروس جدید، کودکان در سراسر جهان از حضور در مدرسه منع شده‌اند. محققان در یک مطالعه جدید پیش‌بینی کرده‌اند که نزدیک به ۱۰ میلیون نفر از آنان هرگز به مدرسه بازنخواهند گشت.

در این گزارش که توسط سازمان صندوق نجات کودکان منتشر شده آمده است: تا اوایل ماه آوریل بیش از ۱.۶ میلیارد دانش آموز یا ۹۱ درصد از تمامی دانش آموزان در سراسر جهان به دلیل مقابله با همه گیری کرونا ویروس جدید از حضور در مدرسه منع شدند.

UN0319172 0 600x400 - تاثیر کرونا بر حضور ۱۰ میلیون دانش‌آموز در مدارس دنیا

در این گزارش آمده است: کودکان کشورهای با میزان درآمد پایین، پناهندگان کمپ‌ها و مناطق جنگی و به ویژه دانش‌آموزان دختر در این محیط‌ها بیشتر احتمال دارد برای همیشه از حضور در کلاس‌های درس محروم شوند.

مطالعات حاکی از آن است: حتی پیش از همه گیری بیماری کووید-۱۹ حدود ۵۸۶ میلیون یا یک سوم از کودکان در کشورهای با میزان درآمد پایین و متوسط از خانواده هایی بوده‌اند که در تامین نیازهای آنان ناتوان هستند.

همچنین طبق این مطالعه، با در نظر گرفتن آخرین پیش‌بینی‌های رشد اقتصادی از ژوئن سال ۲۰۲۰، تخمین زده شده است که بدون اتخاذ راهکارهای فوری برای حمایت از خانواده‌ها، تعداد کودکانی که در خانواده‌های فقیر زندگی می‌کنند ممکن است بین ۹۰ تا ۱۱۷ میلیون نفر در سا ۲۰۲۰ افزایش یابد.

به گزارش اسپوتنیک نیوز، در این مطالعه به چندین عامل تاثیرگذار اشاره شده است. به عنوان مثال، خانواده‌های کم درآمد ممکن است قادر به فرستادن فرزندان خود به مدرسه نباشند، ممکن است نیاز باشد تا کودکان کار کنند و دختران نوجوان در بسیاری از مناطق در معرض ازدواج اجباری یا بارداری پیش از اتمام مدرسه هستند.

 

منبع: isna.ir

تاریخ: ۲۹ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *