179 - ایجاد بانک محتوا در شبکه شاد برای سال تحصیلی آینده

ایجاد بانک محتوا در شبکه شاد برای سال تحصیلی آینده

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش گفت: طرح توسعه شبکه شاد و ایجاد بانک محتوا برای این شبکه در دستور کار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات آموزش و پرورش درباره برنامه‌ریزی برای توسعه شبکه شاد و رفع نواقص آن اظهار کرد: برای سال آینده با توجه به بازخورد‌های در نظر گرفته شده و فعالیت استان‌ها گزارش گیری انجام می‌شود تا برنامه‌ریزی لازم را داشته باشیم.

وی ادامه داد: سرور‌ها به طور جداگانه در اختیار معلمان و دانش‌آموزان قرار خواهد گرفت و برای سال آینده طبق این شرایط برنامه‌ریزی می‌کنیم.

5eb84d9ca752d 594x400 - ایجاد بانک محتوا در شبکه شاد برای سال تحصیلی آینده

شرفی درباره علت کند بودن سرعت شبکه شاد گفت: با توجه به اینکه اینترنت شبکه شاد برای مدتی رایگان نبود امکان فشرده سازی فایل را در نظر گرفتیم به همین دلیل سرعت بارگذاری فایل برای اولین بار کند بود، اما در دفعات بعدی چرخش اطلاعات مشکل نداشت.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات، بیان کرد: برای تابستان هم در شبکه شاد پایگاه‌های تابستانی جهت ساماندهی اوقات فراغت در نظر گرفته شده است.

شرفی با اشاره به اینکه شبکه شاد در سال تحصیلی فعلی ادامه فرایند سال تحصیلی جاری بود، عنوان کرد: برای آنکه روال اصلی از بین نرود لازم به ایجاد فضای کلاس درس بود تا همه دانش آموزان از آن استفاده کنند؛ برای سال آینده هم به عنوان ابزار مکمل یا جایگزین آموزشی شبکه شاد فعال خواهد بود.

وی افزود: در طرح توسعه شبکه شاد هم ایجاد ابزار‌های کمکی بیشتری در دستور کار قرار می‌گیرد تا با توجه به نیاز معلم و دانش آموز در کنار محتوا‌های تولید شده تا بانک محتوا ایجاد شود.

 

منبع: www.pana.ir

تاریخ: ۴ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *