200 - اعلام سازوکار شرکت داوطلبان کرونایی در کنکورهای ۹۹

اعلام سازوکار شرکت داوطلبان کرونایی در کنکورهای ۹۹

دکتر خدایی در این خصوص گفت: اگر داوطلبی مبتلا به کرونا شود، سازمان سنجش بر اساس سیاست خود و در محیطی جداگانه آنها را در کنکور شرکت می‌دهد؛ بسیاری گمان کردند این افراد هم در همان حوزه‌های تعیین شده برای کنکور حضور می‌یابند.

وی افزود: داوطلبانی که همزمان با آزمون‌های ۹۹ کرونایی شوند برای شرکت در کنکور به ۲ دسته تقسیم می‌شوند، دسته نخست در بیمارستان به سر می‌برند و با تایید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در همان محیط بیمارستان امکان شرکت در کنکور برای آنها فراهم می‌شود.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: گروه بعدی در قرنطینه منزل به سر می‌برند که آنها هم تحت هیچ شرایطی به حوزه‌های عادی نمی آیند و بر اساس توافق و هماهنگی وزارت بهداشت، در یکی از محیط‌های امن مورد تایید این وزارتخانه مانند بیمارستان یا کلینیک برای شرکت در کنکور حاضر می‌شوند.

به گفته وی، با این تدابیر، داوطلبان مبتلا به کووید ۱۹ در محیط‌های عادی آزمون‌ها نمی‌آیند و به تمامی داوطلبان کنکورهای ۹۹ اطمینان خاطرداده می‌شود که پروتکل‌های سفت و سخت بهداشتی برای آزمون ها و حوزه‌های امتحانی حتی محکم تر از آنچه که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده است، اعمال می‌شود.

منبع: www.msrt.ir

تاریخ: ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *