368 - اتصال ۶۳هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت

اتصال ۶۳هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش درباره آخرین وضعیت تهیه و توزیع سیمکارت دانش‌آموزی گفت: طرح اولیه سیم کارت دانش‌آموزی با احصای قابلیت‌های مورد نیاز سیم کارت اختصاصی دانش‌آموزان آماده شده و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است.

367 756x400 - اتصال ۶۳هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت

محمود حبیبی، با اشاره به راه اندازی سامانه‌ای جهت رصد و پایش مدارس حاضر در طرح هوشمندسازی مدارس اظهارکرد: تا کنون ۶۳هزار و ۳۳۶ مدرسه به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت متصل شده‌اند.

وی افزود: در ۳۹هزار و ۱۳۴ مدرسه تغییر سرویس انجام و ۱۷هزار و ۷۰۶  مودم جدید در مدارس کشور نصب شده است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در راستای توانمندسازی معلمان برای استفاده از شبکه شاد متون و ویدئوهای آموزشی لازم را آماده و در شبکه شاد بارگذاری کرده‌ایم، گفت: طرح اولیه سیم کارت دانش‌آموزی با احصای قابلیت‌های مورد نیاز سیم کارت اختصاصی دانش‌آموزان آماده شده و با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال پیگیری است.

حبیبی ادامه داد: اقداماتی نیز جهت تامین ابزار هوشمند مانند تبلت دانش‌آموزی در دست پیگیری است که از جمله آن ها می‌توان به راه اندازی سامانه نیاز سنجی و توزیع تبلت دانش‌آموزی اشاره کرد.

وی در پایان گفت: علاوه بر این فرم الکترونیک، اطلس آموزشی جهت شناسایی و رصد میزان دسترسی دانش‌آموزان به آموزش مجازی، ابزار ارتباطی هوشمند و غیره نیز طراحی و پیاده سازی شده است.

 

منبع: www.isna.ir

تاریخ: ۵ دی‌ماه ۱۳۹۹

دیدگاهتان را بنویسید

دانش آموز عزیز ، دبیر این درس هر شب از ساعت 21 الی 24 در بخش دیدگاه پاسخگوی سوالات شما می باشد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *